Image
Wednesday, 04 September 2019 16:15

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Football League 2019-20 (Το πρόγραμμα)

Written by

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Football League 2019-2020, παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη. 

Άτυπη… σέντρα για τη Football League, αφού την Τετάρτη (04/09), πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Πριν τη διαδικασία της κλήρωσης υπήρξε ΔΣ και αποφασίστηκε να αρχίσει η Football League στις 29 Σεπτεμβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 29 Μαρτίου.

Στην κλήρωση έδωσε το «παρών» και ο Υφυπουργός Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η κληρωτίδα είχε… κέφια, και στην πρεμιέρα προέκυψε ντέρμπι ανάμεσα σε Αιγάλεω και Καλαμάτα.

Το ντέρμπι της Μαγνησίας, ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Ολυμπιακού Βόλου, κληρώθηκε να διεξαχθεί την 8η αγωνιστική.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

1η-14η αγωνιστική

Αιγάλεω – Καλαμάτα

Καβάλα – Τρίγλια

Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός

Βέροια – Διαγόρας Ρόδου

Ιωνικός – Τρίκαλα

2η-15η αγωνιστική

Καβάλα – Αιγάλεω

Καλαμάτα – Ιάλυσος

Τρίγλια – Ασπρόπυργος

ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια

Θεσπρωτός – Ιωνικός

Διαγόρας Ρόδου – Τρίκαλα

3η-16η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ιάλυσος

Ασπρόπυργος – Καβάλα

Νίκη Βόλου – Καλαμάτα

Βέροια – Τρίγλια

Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου

Διαγόρας Ρόδου – Θεσπρωτός

4η-17η αγωνιστική

Ασπρόπυργος – Αιγάλεω

Ιάλυσος – Νίκη Βόλου

Καβάλα – Βέροια

Καλαμάτα – Ιωνικός

Τρίγλια – Τρίκαλα

ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας Ρόδου

Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

5η-18η αγωνιστική

Αιγάλεω – Νίκη Βόλου

Βέροια – Ασπρόπυργος

Ιωνικός – Ιάλυσος

Τρίκαλα – Καβάλα

Διαγόρας Ρόδου – Καλαμάτα

Θεσπρωτός – Τρίγλια

Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

6η-19η αγωνιστική

Βέροια – Αιγάλεω

Νίκη Βόλου – Ιωνικός

Ασπρόπυργος – Τρίκαλα

Ιάλυσος – Διαγόρας Ρόδου

Καβάλα – Θεσπρωτός

Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίγλια -ΟΦ Ιεράπετρας

7η-20η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ιωνικός

Τρίκαλα – Βέροια

Διαγόρας Ρόδου – Νίκη Βόλου

Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος

Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος

ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα

Τρίγλια – Καλαμάτα

8η-21η αγωνιστική

Τρίκαλα – Αιγάλεω

Ιωνικός – Διαγόρας Ρόδου

Βέροια – Θεσπρωτός

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιάλυσος – Τρίγλια

Καβάλα – Καλαμάτα

9η-22η αγωνιστική

Αιγάλεω – Διαγόρας Ρόδου

Θεσπρωτός – Τρίκαλα

Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός

ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια

Τρίγλια – Νίκη Βόλου

Καλαμάτα – Ασπρόπυργος

Ιάλυσος – Καβάλα

10η-23η αγωνιστική

Θεσπρωτός – Αιγάλεω

Διαγόρας Ρόδου – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιωνικός – Τρίγλια

Βέροια – Καλαμάτα

Νίκη Βόλου – Καβάλα

Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

11η-24η αγωνιστική

Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός

Τρίγλια – Διαγόρας Ρόδου

Καλαμάτα – Τρίκαλα

Καβάλα – Ιωνικός

Ιάλυσος – Βέροια

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

12η-25η αγωνιστική

ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω

Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια

Θεσπρωτός – Καλαμάτα

Διαγόρας Ρόδου – Καβάλα

Τρίκαλα – Ιάλυσος

Ιωνικός – Ασπρόπυργος

Βέροια – Νίκη Βόλου

13η-26η αγωνιστική

Αιγάλεω – Τρίγλια

Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας

Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου

Ιάλυσος – Θεσπρωτός

Ασπρόπυργος – Διαγόρας Ρόδου

Νίκη Βόλου – Τρίκαλα

Ιωνικός – Βέροια

 

  • Η σέντρα του πρωταθλήματος θα γίνει στις 29 Σεπτεμβρίου και το φινάλε έχει προγραμματιστεί για τις 29 Μαρτίου. Οι δύο πρώτοι προβιβάζοντε στη Super League 2, ενώ οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική.
  • Κάθε ομάδα μπορεί να έχει στο ρόστερ της έως και 3 ξένους, αλλά και απεριόριστους κοινοτικούς.
    Στην ενδεκάδα θα πρέπει να βρίσκονται σε όλη τη διάρκεια των αγώνων 7 Έλληνες. Επίσης, κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει μέχρι πέντε ερασιτέχνες στην ενδεκάδα.