Image

Crimson Scorer

Crimson Scorer

Η Super League 2 έκανε σήμερα την κλήρωσή της και στις 17 Οκτωβρίου έχει ορίσει τη σέντρα της.

Η συγκεκριμένη ημερομηνία είναι η τέταρτη διαφορετική, καθώς στην κατηγορία αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα, όπως και έγινε πριν από μερικά λεπτά.

Αρχικά να πούμε πως ναι μεν μάθαμε το πρόγραμμα της σεζόν αλλά ακόμη δεν είναι οριστικό, αφού οι Δόξα Δράμας, Ασπρόπυργος, Καβάλα αναζητούν στα αρμόδια όργανα λύση μήπως και μπορέσουν να εκδώσουν τα δελτία τους, ενώ η Ζάκυνθος έχει καταφύγει στο Διοικητικό Εφετείο, ώστε να ανατρέψει την απόφαση της ΕΕΑ και να να μπορέσει να κατέβει στο πρωτάθλημα. Η ενημέρωση που υπάρχει είναι πως εάν βρουν άκρη, μέχρι τις 12 του μηνός τότε θα ξαναγίνει η κλήρωση με εκείνες μέσα!

Έτσι ουδείς είναι 100% σίγουρος για το ποιοι θα συμμετάσχουν στο πρωτάθλημα, όπως αναφέρει και ο Φίλαθλος.

Από απόψε το βράδυ το ίδιο ισχύει και για τα ρόστερ των ομάδων!

Το διαιτητικό της ΕΠΟ δικαίωσε λοιπόν την Α.Ε.Λ. στην προσφυγή της κατά της απόφασης της Επιτροπής Εκτάκτων Θεμάτων της Ομοσπονδίας να εξαιρέσει των κανονισμών της αδειοδότησης τις ομάδες της Football League που προβιβάστηκαν στη νέα Super League 2 μέσω της αναδιάρθωσης (όχι μέσω κατάταξης) και δεν είχαν αδειοδΌτηθεί από τα αρμόδια όργανα.

Τι σημαίνει αυτό;

Πως Πανσερραϊκός, Ολυμπιακός Βόλου, Θεσπρωτός, Ηρακλής (επίσημα Τρίγλια), Αλμωπός Αριδαίας, Απόλλων Πόντου, Καλλιθέα, Αιγάλεω και Αστέρας Βλαχιώτη δεν έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν όλους τους παίκτες που απέκτησαν, αλλά μόνο όσους εμπίπτουν στους περιορισμούς των μη αδειδοτημένων ομάδων ( απεριόριστοι Ελληνες έως 25 ετών, 3 Έλληνες παίκτες άνω των 25 ετών και απεριόριστοι αλλοδαποί παίκτες έως 23 ετών).

Αυτό «μεταφράζεται» ότι παίκτες που πήγαν στις συγκεκριμένες ομάδες ξαφνικά θα μείνουν ουσιαστικά άνεργοι και χωρίς το δικαίωμα να υπογράψουν αλλού, καθώς έχει ολοκληρωθεί η μεταγραφική περίοδος, ενώ την ίδια στιγμή και οι ομάδες κατέβαλαν χρήματα, όσο και αν είναι αυτά, για προκαταβολές, εισιτήρια και άλλα παρεμφερή σε ποδοσφαιριστές που δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής.  

Ξέχωρα ότι κάποιες από όσες δεν αδειοτούνται ενδέχεται να μην έχουν πλέον «μεγάλο» ρόστερ και να μην μπορούν να κάνουν ούτε αλλαγή ή ακόμη και να συμπληρώνουν ενδεκάδα. 

Την ίδια στιγμή τηλεοπτικό συμβόλαιο δεν έχει υπογραφεί, αλλά σε 12 ημέρες υπάρχει πρόθεση να δούμε δράση.

Το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ έκανε δεκτή την προσφυγή της Α.Ε.Λ., με αποτέλεσμα να ακυρωθούν όλες οι μεταγραφές και ανανεώσεις των εννιά ΠΑΕ: Πανσερραϊκός, Ολυμπιακός Βόλου, Θεσπρωτός, Ηρακλής, Αλμωπός Αριδαίας, Απόλλων Πόντου, Καλλιθέα, Αιγάλεω και Αστέρας Βλαχιώτη.

Η λαρισινή ομάδα δικαιώθηκε πανηγυρικά στο Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ, με αποτέλεσμα να βγουν άκυρες οι ανανεώσεις και οι μεταγραφές (άνω των 25 ετών) για τις μη αδειοδοτημένες ΠΑΕ της περσινής Football League!

Αναλυτικά:

«Κατά την τελευταία του συνεδρίαση, το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ έλαβε την παρακάτω απόφαση.

Δέχτηκε, κατά πλειοψηφία εν μέρει, την προσφυγή της ποδοσφαιρικής ανώνυμης εταιρείας με την επωνυμία «ΠΑΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΕΛ» κατά του τριτοβάθμιου αθλητικού σωματείου με την επωνυμία «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (Ε.Π.Ο.)»

Ακυρώνει την από 14.09.2021 απόφαση της Επιτροπής Εκτάκτων Θεμάτων (Θέμα 1ο) του καθού τριτοβάθμιου αθλητικού σωματείου με την επωνυμία «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (Ε.Π.Ο.)» αναφορικά με την «Απόφαση επί των διαβιβασθέντων από την Super League 2 αιτημάτων ΠΑΕ προερχομένων από την Football League αναφορικά με την επιβολή των ποινών μη αδειοδότησής τους», όπως ειδικότερα το περιεχόμενο αυτής (απόφασης) αναφέρεται στο αιτιολογικό».

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε στο πλαίσιο της κλήρωσης για την Super League 2, o πρόεδρος της διοργανώτριας αρχής κ. Λεωνίδας Λεουτσάκος.

Μεταξύ άλλων ανέφερε τα εξής:

«Η ποδοσφαιρική σεζόν που ξεκινά αναμένεται να είναι κάτι περισσότερο από συναρπαστική.

Είναι μία χρονιά διαφορετική και ενδεχομένως ιστορική. Για πρώτη φορά η δεύτερη κατηγορία υποδέχεται τις β’ ομάδες της ΑΕΚ, του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ και παράλληλα εκπροσωπείται κάθε γωνιά της ελληνικής επικράτειας.

Ευθύνη όλων μας, είναι να φανούμε αντάξιοι των προσδοκιών.

Νιώθουμε επίσης περήφανοι για την επιτυχία του περσινού πρωταθλήματος, απαντώντας ουσιαστικά σε όσους μειώνουν την αξία της Super League 2.

Στοίχημα μας είναι να συμβάλουμε στην ενίσχυση του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Βασικός ρόλος της κατηγορίας ήταν πάντα να αποτελεί τον «αιμοδότη» του ποδοσφαίρου μας και των εθνικών μας ομάδων.

Είναι υποχρέωση μας να στηρίξουμε τον Έλληνα ποδοσφαιριστή.

Είναι άλλωστε και πολύ έντονο το ελληνικό στοιχείο στις ομάδες μας.

Εύχομαι το νέο πρωτάθλημα να αναδείξει τον Έλληνα ποδοσφαιριστή σε πρωταγωνιστικό ρόλο.

Εύχομαι επίσης σε λίγα χρόνια να βλέπουμε στις εθνικές ομάδες παίκτες που θα έχουν πραγματοποιήσει τα πρώτα τους βήματα στη Super League 2.

Καλή σεζόν και καλή επιτυχία σε όλους!»

Στην Ρόδο βρίσκεται από το βράδυ της Τρίτης (05/10) η Α.Ε.Λ., όπου την Τετάρτη (06/10) στις 16:00 θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας τον Διαγόρα.

Ο τεχνικός των «βυσσινί», Κώστας Φραντζέσκος, συμπεριέλαβε στην αποστολή τους εξής 20 ποδοσφαιριστές:

Θεοδωρόπουλος, Σουλούκος, Μπέρτος, Αθ, Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο, Θεολόγου, Μαϊδανός, Πατράλης, Κ. Παπαγεωργίου, Γιάκος, Κολομπίνο, Μιλτιάδης, Νικολιάς, Συμελίδης, Γλυνός, Μαυριάς, Όγκμποε, Κούστα.

Καλό πρόγραμμα χαρακτήρισαν οι άνθρωποι της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας την φετινή κλήρωση του πρωταθλήμaτος της Super League 2.

Φυσικά αυτό πηγάζει από την εμπειρία της κατηγορίας τα τελευταία χρόνια, που έχουν ο Παναγιώτης Μαντζανάς και οι άμεσοι συνεργάτες του.

Ας δούμε όμως το πρόγραμμα του Απόλλωνα Λάρισας για την νέα αγωνιστική περίοδο:

1η - 16η: Απόλλων Λάρισας - Βέροια

2η - 17η: Θεσπρωτός - Απόλλων Λάρισας

3η - 18η: Απόλλων Λάρισας - ΠΑΟΚ Β

4η - 19η: Αλμωπός Αριδαίας - Απόλλων Λάρισας

5η - 20η: Απόλλων Λάρισας - Αναγέννηση Καρδίτσας

6η - 21η: Ξάνθη - Απόλλων Λάρισας

7η - 22η: Απόλλων Λάρισας - Ολυμπιακός Βόλου

8η - 23η: Πανσερραϊκός - Απόλλων Λάρισας

9η - 24η: Απόλλων Λάρισας - Νίκη Βόλου

10η - 25η: Ηρακλής - Απόλλων Λάρισας

11η - 26η: Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου

12η - 27η: Α.Ε.Λ. - Απόλλων Λάρισας

13η - 28η: Απόλλων Λάρισας - Πιερικός

14η - 29η: Απόλλων Λάρισας - Τρίκαλα

15η - 30η: Ολυμπιακός Β - Απόλλων Λάρισας

Με τις ομάδες της Λάρισας (Α.Ε.Λ., Απόλλων) να βρίσκονται αντιμέτωπες της 12η και την 27η αγωνιστική ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Super League 2.

Χαρακτηριστικό ότι την 7η αγωνιστική τόσο η Α.Ε.Λ. όσο και ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσουν στην Λάρισα τις δύο ομάδες του Βόλου!

Να περάσουμε και να δούμε παρακάτω το πλήρες πρόγραμμα της Super League 2 2021-22 στον Βόρειο όμιλο:

1η 16η
Ολυμπιακός Β - Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας - Βέροια
Πιερικός - Θεσπρωτός
Α.Ε.Λ. - ΠΑΟΚ Β
Απόλλων Πόντου - Αλμωπός Αριδαίας
Ηρακλής - Αν. Καρδίτσας
Νίκη Βόλου - Ξάνθη
Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Βόλου

2η 17η
Βέροια - Ολυμπιακός Β
Θεσπρωτός - Απόλλων Λάρισας
ΠΑΟΚ Β - Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας - Α.Ε.Λ.
Αν. Καρδίτσας - Απόλλων Πόντου
Ξάνθη - Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου - Νίκη Βόλου
Τρίκαλα - Πανσερραϊκός

3η 18η
Ολυμπιακός Β - Θεσπρωτός
Απόλλων Λάρισας - ΠΑΟΚ Β
Πιερικός - Αλμωπός Αριδαίας
Α.Ε.Λ. - Αν. Καρδίτσας
Απόλλων Πόντου - Ξάνθη
Ηρακλής - Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου - Πανσερραϊκός
Τρίκαλα - Βέροια

4η 19η
ΠΑΟΚ Β - Ολυμπιακός Β
Θεσπρωτός - Βέροια
Νίκη Βόλου - Τρίκαλα
Πανσερραϊκός - Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Πόντου
Ξάνθη - Α.Ε.Λ.
Αν. Καρδίτσας - Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας - Απόλλων Λάρισας

5η 20ή
Ολυμπιακός Β - Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Λάρισας - Αν. Καρδίτσας
Πιερικός - Ξάνθη
Α.Ε.Λ. - Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Πόντου - Πανσερραϊκός
Ηρακλής - Νίκη Βόλου
Τρίκαλα - Θεσπρωτός
Βέροια - ΠΑΟΚ Β

6η 21η
Αν. Καρδίτσας - Ολυμπιακός Β
Αλμωπός Αριδαίας - Βέροια
ΠΑΟΚ Β - Θεσπρωτός
Ηρακλής - Τρίκαλα
Νίκη Βόλου - Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός - Α.Ε.Λ.
Ολυμπιακός Βόλου - Πιερικός
Ξάνθη - Απόλλων Λάρισας

7η 22η
Ολυμπιακός Β - Ξάνθη
Απόλλων Λάρισας - Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός - Πανσερραϊκός
Α.Ε.Λ. - Νίκη Βόλου
Απόλλων Πόντου - Ηρακλής
Τρίκαλα - ΠΑΟΚ Β
Θεσπρωτός - Αλμωπός Αριδαίας
Βέροια - Αν. Καρδίτσας

8η 23η
Ολυμπιακός Βόλου - Ολυμπιακός Β
Ξάνθη - Βέροια
Αν. Καρδίτσας - Θεσπρωτός
Αλμωπός Αριδαίας - ΠΑΟΚ Β
Απόλλων Πόντου - Τρίκαλα
Ηρακλής - Α.Ε.Λ.
Νίκη Βόλου - Πιερικός
Πανσερραϊκός - Απόλλων Λάρισας

9η 24η
Ολυμπιακός Β - Πανσερραϊκός
Απόλλων Λάρισας - Νίκη Βόλου
Πιερικός - Ηρακλής
Α.Ε.Λ. - Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα - Αλμωπός Αριδαίας
ΠΑΟΚ Β - Αν. Καρδίτσας
Θεσπρωτός - Ξάνθη
Βέροια - Ολυμπιακός Βόλου

10η 25η
Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Β
Πανσερραϊκός - Βέροια
Ολυμπιακός Βόλου - Θεσπρωτός
Ξάνθη - ΠΑΟΚ Β
Αν. Καρδίτσας - Αλμωπός Αριδαίας
Α.Ε.Λ. - Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου - Πιερικός
Ηρακλής - Απόλλων Λάρισας

11η 26η
Ολυμπιακός Β - Ηρακλής
Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου
Πιερικός - Α.Ε.Λ.
Τρίκαλα - Αν. Καρδίτσας
Αλμωπός Αριδαίας - Ξάνθη
ΠΑΟΚ Β - Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός - Πανσερραϊκός
Βέροια - Νίκη Βόλου

12η 27η
Απόλλων Πόντου - Ολυμπιακός Β
Ηρακλής - Βέροια
Νίκη Βόλου - Θεσπρωτός
Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ Β
Ολυμπιακός Βόλου - Αλμωπός Αριδαίας
Ξάνθη - Αν. Καρδίτσας
Πιερικός - Τρίκαλα
Α.Ε.Λ. - Απόλλων Λάρισας

13η 28η
Ολυμπιακός Β - Α.Ε.Λ.
Απόλλων Λάρισας - Πιερικός
Τρίκαλα - Ξάνθη
Αν. Καρδίτσας - Ολυμπιακός Βόλου
Αλμωπός Αριδαίας - Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ Β - Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός - Ηρακλής
Βέροια - Απόλλων Πόντου

14η 29η
Πιερικός - Ολυμπιακός Β
Α.Ε.Λ. - Βέροια
Απόλλων Πόντου - Θεσπρωτός
Ηρακλής - ΠΑΟΚ Β
Νίκη Βόλου - Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός - Αν. Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου - Ξάνθη
Απόλλων Λάρισας - Τρίκαλα

15η 30ή
Ολυμπιακός Β - Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα - Ολυμπιακός Βόλου
Ξάνθη - Πανσερραϊκός
Αν. Καρδίτσας - Νίκη Βόλου
Αλμωπός Αριδαίας - Ηρακλής
ΠΑΟΚ Β - Απόλλων Πόντου
Θεσπρωτός - Α.Ε.Λ.
Βέροια - Πιερικός

Η 1η αγωνιστική της Super League 2 2021-22. 

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα (5/10) το βράδυ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League, το οποίο θα αρχίσει στις 17 Οκτωβρίου.

Βόρειος όμιλος

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός Β-Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας-Βέροια

Πιερικός-Θεσπρωτός

Α.Ε.Λ.-ΠΑΟΚ Β

Απόλλων Πόντου-Αλμωπός Αριδαίας

Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Ξάνθη

Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου

Νότιος όμιλος

1η αγωνιστική

Κηφισιά-Ρόδος 

Αστέρας Βλαχιώτη-Ηρόδοτος 

ΟΦ Ιεράπετρας-Παναθηναϊκός Β 

Καλλιθέα-Επισκοπή 

Λεβαδειακός-Καραϊσκάκης 

Χανιά-Καλαμάτα 

Εργοτέλης-Αιγάλεω 

Διαγόρας-ΑΕΚ Β 

Η σέντρα της Super League 2 μετατέθηκε και πάει για 17 Οκτωβρίου, όπως αποφασίστηκε στο ΔΣ της Τρίτης (05/10).

Ακόμη όμως δεν έχει ξεκαθαρίσει ποιες ομάδες θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα της Super League 2 και αυτό έχει ως συνέπεια την μετάθεση της έναρξης. Μετά από απόφαση του ΔΣ εκτός κλήρωσης μένουν Καβάλα, Δόξα Δράμας και Ασπρόπυργος.

Είχαμε και αλλαγή στους δύο ομίλους, με τον Ολυμπιακό Βόλου να μετακινείται στο Βόρειο όμιλο και τον Καραϊσκάκη να παραμένει στο Νότο, ύστερα από ψηφοφορία και νικητές τους Θεσσαλούς με 18-8.

Η διαμόρφωση των ομίλων της Super League 2

Βόρειος όμιλος: Α.Ε.Λ., Αλμωπός Αριδαίας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Νίκη Βόλου, Ξάνθη, Πανσερραϊκός, Πιερικός, ΠΑΟΚ Β, Ηρακλής, Τρίκαλα, Ολυμπιακός Β, Ολυμπιακός Βόλου.

Νότιος όμιλος: Εργοτέλης, Λεβαδειακός, Χανιά, Διαγόρας Ρόδου, ΟΦ Ιεράπετρας, Καλαμάτα, Επισκοπή, Κηφισιά, Καλλιθέα, Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη, Ρόδος, Ηρόδοτος, ΑΕΚ Β, Παναθηναϊκός Β.

Η Super League 2 ανακοίνωσε την κλήρωση αλλά και την έναρξη του Πρωταθλήματος!

Πιο αναλυτικά:

«Εν όψει της προγραμματισμένης έναρξης του πρωταθλήματος για τις 10 Οκτωβρίου 2021, αύριο 5.10.21 και ώρα 20:00 θα πραγματοποιηθεί στο Golf Prive της Γλυφάδας η κλήρωση του πρωταθλήματος 2021-2022.

Θα προηγηθεί Διοικητικό Συμβούλιο στις 18:00 για την τοποθέτηση των ομάδων στους ομίλους και ενημέρωση για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.»

- Α.Ε.Λ. και Απόλλων Λάρισας έτοιμοι λοιπόν για την πολυπόθητη σέντρα!

Στη δράση επιστρέφει το Κύπελλο Ελλάδας την Τετάρτη (06/10) καθώς θα πραγματοποιηθούν όλα τα ζευγάρια της 4ης φάσης.

Στο πιο σημαντικό ματς, στη Ρόδο, ο Διαγόρας θα υποδεχθεί την Α.Ε.Λ. και ρέφερι ορίστηκε ο Αριστείδης Βάτσιος από τη Δυτική Αττική.

Συνοπτικά, οι διαιτητές του Κυπέλλου:

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου

Διαγόρας-Α.Ε.Λ (16:00, Δημ. Ρόδου)
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Φίλος, Δελής (Βοιωτίας)
4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Παναχαϊκή-Αιγάλεω (16:00, Φωτ. Αραβαντινός)
Διαιτητής: Δραγάτης Αλ. (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Δέτση (Αθηνών)
4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αλμωπός Αριδαίας (16:00, Δημ. Καρδίτσας)
Διαιτητής: Τάσσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Ντάβελας, Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

Προοδευτική-Ξάνθη (16:00, Δημ. Κερατσινίου)
Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Πριόνας (Εύβοιας)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

Νίκη Βόλου-Εργοτέλης (16:00, Πανθεσσαλικό)
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας), Βρούζος (Πιερίας)
4ος: Μέγας (Πιερίας)

Κοζάνη-Αγιος Νικόλαος (16:00, ΔΑΚ Κοζάνης)
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μάνασης (Τρικάλων)
4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Τρίκαλα (16:00, Δημ. Θήβας)
Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος: Νικολάου (Αθηνών)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής (16:00, Δημ. Σερρών)
Διαιτητής: Πουλικίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Πραχάλης (Κοζάνης)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Λεβαδειακός-Καλαμάτα (16:00, Δημ. Λιβαδειάς)
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κωνσταντίος (Εύβοιας), Ζήρδας (Αθηνών)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)